Jobbik o ostatnich wydarzeniach w Syrii

jobbiklogoWęgierski Jobbik wydał oświadczenie w sprawie syryjskiego konfliktu, w którym jednoznacznie opowiada się za prezydentem Baszarem al-Assadem. Odpowiedzialny za zagadnienia polityki zagranicznej Márton Gyöngyösi, skrytykował Radę Bezpieczeństwa ONZ, uznając ją za narzędzie w ręku mocarstw. Dodał, że niepokojąca jest postawa centroprawicowego rządu Węgier, który wykonując polecenia Zachodu, wspiera przeciwników al-Assada reprezentujących radykalny islam. Treść całego oświadczenia w rozwinięciu wiadomości.


Jobbik zawsze wypowiadał się przeciwko używaniu broni zakazanej przez prawo międzynarodowe, w związku z tym, zatem jeżeli zostanie udowodnione, że takie wydarzenie faktycznie miało miejsce, nasza partia sprzeciwia się używania trującego gazu w Syrii.

Tym niemniej, Jobbik jest zmartwiony widząc złowrogie wydarzenia mające miejsce w Syrii, a także systematyczne próby Zachodu, aby znaleźć casus belli do interwencji zbrojnej przeciwko rządowi Assada. Jobbik potępia prowokację, a także anty-Assadową postawę Zachodu i służalczą politykę rządu węgierskiego, który działa na rzecz swoich zachodnich sojuszników. Jobbik sprzeciwia się także przewidywanemu wsparciu sił zorganizowanych przeciwko rządowi Assada, które reprezentują najbardziej skrajne islamskie nurty czyli wahhabizm i salafizm, otwarcie współpracując z Al-Kaidą i innymi organizacjami terrorystycznymi. Zachód nie tylko zaprzecza sam sobie, poprzez wspieranie terroryzmu, ale używa już kruchej stabilności na Bliskim Wschodzie, do realizacji swoich krótkowzrocznych interesów.

Jobbik jest przekonany, że Rada Bezpieczeństwa ONZ, która reprezentuje interesy mocarstw, przedstawia syryjski konflikt subiektywnie, kreując jego obraz dla swoich własnych celów, dlatego nie jest w stanie przeprowadzić uczciwego dochodzenia w sprawie ataku gazowego. Udowodniono to już dziesięć lat temu, podczas haniebnej inwazji na Irak, która została zainicjowana dzięki propagandowej kampanii oszczerstw.

Jobbik broni rządu Assada, który cieszy się poparciem zdecydowanej większości Syryjczyków i zbudował ekonomicznie, kulturowo i politycznie stabilny kraj w czasie swoich kilkuletnich rządów, w jednym z najbardziej złożonych krajów Bliskiego Wschodu, pod względem etnicznym i religijnym. Mamy nadzieję, że rząd Assada wkrótce będzie w stanie ustabilizować sytuację i kontynuować swoją działalność w interesie narodu syryjskiego.

Márton Gyöngyösi, zastępca lidera grupy parlamentarnej Jobbiku.

Źródło: http://www.jobbik.com/jobbik_conflict_syria

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s