Włosi i Flamandowie w Syrii

fiore-w-syriiLider włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova) oraz polityk Interesu Flamandzkiego (Vlaams Belang) Filip Dewinter odwiedzili w ostatnich dniach Syrię. Wcześniej odwiedził ją również  szef Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party) Nick Griffin. Wszyscy politycy spotkali się z władzami bliskowschodniego kraju, popierając politykę prezydenta Baszara al-Assada.

Roberto Fiore spotkał się z syryjskim premierem, ministrem informacji, wiceministrem spraw zagranicznych, najwyższym duchownym sunnickim oraz prawosławnym biskupem Damaszku. W relacji FN możemy przeczytać, że Syria to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie, która zbudowała tradycję pokojowego współistnienia chrześcijan i muzułmanów. Włosi zauważają, że prezydent Baszar al-Assad jest wspierany przez libański Hezbollah, Iran, Irak i Rosję, zaś Wolna Armia Syryjska może liczyć na Stany Zjednoczone, Izrael, Turcję czy Francją, a tylko 30% z jej bojowników to realna opozycja, natomiast pozostali przeciwnicy rządu to islamscy fundamentaliści. Przeciwnicy al-Assada liczą przede wszystkim na stworzenie radykalnie islamskiego kraju oraz przejęcie szybów naftowych i innych syryjskich bogactw. FN zapowiada, że w najbliższych tygodniach uruchomi alternatywne źródło informacji na temat wydarzeń w Syrii, bowiem tamtejszy rząd jest demonizowany przez zachodnie media, a najczęściej informacjami z Bliskiego Wschodu po prostu się manipuluje. Fiore stwierdził, że nie jest to jedynie wewnętrzny konflikt, ale starcie dwóch wizji świata – oligarchicznej antyludzkiej polityki oraz niezależności narodów.

Filip Dewinter z konserwatywno-narodowego VB również spotkał się z syryjskimi politykami, przybywając do kraju na zaproszenie tamtejszego parlamentu. Najciekawszym punktem wizyty było jednak jego spotkanie z więźniami, którzy nie ukrywali, iż są dżihadystami i po opuszczeniu więzienia chcą dalej prowadzić walkę i organizować zamachy.

Źródła:

http://forzanuova.org/comunicati/siria-terra-di-guerra-terra-di-pace

http://www.dagelijksestandaard.nl/2013/06/filip-dewinter-was-in-damascus-en-doet-verslag-0

MM

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s