Konferencja „Europa przeciw Wall Street” we Flandrii

konferencja-partie-narodowe-flandria

W sobotę 25 maja w Dendermonde we Flandrii, odbyła się konferencja z udziałem partii nacjonalistycznych z Europy. Organizatorem spotkania był flandryjski think-tank „Euro-Rus”, a przy organizacji pomogło ugrupowanie NATION oraz Centrum Solidarystyczne Studiów Politycznych. Tematem spotkania była „Europa przeciw Wall Street”, a dyskutowano na nim na temat obecnej sytuacji Europy w czasie kryzysu finansowego i o scenariuszach geopolitycznych dla naszego kontynentu.

Konferencja rozpoczęła się od minuty ciszy, poświęconej francuskiemu nacjonaliście Domminiqu’e Vennerowi, który popełnił samobójstwo w Katedrze Notre-Dame protestując przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych w swoim kraju. Następnie rozpoczęto właściwą część spotkania, podzieloną na dwa panele dyskusyjne. Pierwszy zatytułowany „Przeciw globalizacji – jaką Europę chcemy”, a drugi „Jutro, Grecja?”.

Jako pierwszy głos zabrał Hervé Van Laethem z belgijskiego ugrupowania NATION, a w swym emocjonalnym wystąpieniu odnosił się przede wszystkim do śmierci Vennera i jego ideowej spuścizny. Organizator spotkania Kris Roman z think tanku Euro-Rus przedstawił pokrótce tematy konferencji, a swoje przemówienie zakończył prezentacją krótkiej sentencji filmowej zakończonej pytaniem „Jaką Europę chcemy zbudować?”. Autor materiału  Eric Cornand mówił natomiast o wpływie działań globalnej finansjery na kształt Europy.

Po poczęstunku dla gości konferencji, głos zabrał Johnatan Zonin z włoskiego Movimento Sociale Per L’Europe, przedstawiając obecną sytuację Włoch i zapowiadając czerwcowy protest na Sycylii, gdzie jego ugrupowanie będzie sprzeciwiać się zamontowaniu amerykańskiej satelity na wyspie. Przedostatnim mówcą był Michał Lewandowski z Narodowego Odrodzenia Polski, poświęcający swoją wypowiedź konieczności powrotu Europy do państw narodowych.

Jako ostatni wystąpił szef Partii Szwedzkiej (Svenskarnas parti) Stefan Jacobsson prezentując historię Szwecji po 1900 roku, wyjaśniając tym samym proces stawania się przez nią krajem wielokulturowym. Zarysował też obecną sytuację kraju oraz cele jego ugrupowania.

Konferencja zakończyła się uroczystą kolacją. Poza wyżej wymienionymi prelegentami, uczestniczyło w niej ponad 100 osób, w tym także nacjonaliści z Serbii i hiszpańskiego Ruchu Społeczno-Republikańskiego (Movimento Social Republicano).

Źródła:

http://www.svenskarnasparti.se/2013/05/30/svenskarnas-parti-deltog-pa-europeisk-konferens/

http://msr.org.es/index.php?option=com_content&view=article&id=876:europa-contra-wall-street

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s