Wizyta Gábora Vony w Rosji

Vona-DuginLider Jobbiku Gábor Vona odwiedził w zeszłym tygodniu Rosję, udając się tam na zaproszenie prof. Aleksandra Dugina, geopolityka i głównego ideologia euroazjatyzmu, a także doradcę geopolitycznego rosyjskiej Dumy Państwowej. Vona wygłosił wykład na Uniwersytecie Łomonosowa, a także spotkał się z członkami rosyjskiego parlamentu.

Wśród osób z którymi spotkał się lider węgierskich nacjonalistów, byli m.in. Ivan Dmitrijevics (przewodniczący komisji energetycznej rosyjskiego parlamentu), Vasilij Tarasjukal (wiceprzewodniczący komisji i wiceprezes rosyjsko-węgierskiej grupy przyjaźni), Leonyid Ivanovics Kalasnyikovv (wiceprzewodniczący komisji spraw zagranicznych), a także inni przedstawiciele rosyjskiego rządu i sektora energetycznego. Vona i europoseł Béla Kovács rozmawiali z nimi o współpracy energetycznej i gospodarczej Węgier z Rosją, a także możliwym kryzysie eksportu z Węgier.

Następnie Vona wygłosił wykład w instytucie socjologii Uniwersytetu Łomonosowa, gdzie zaprosił go Aleksander Dugin. Przewodniczący Jobbiku krytykował przede wszystkim politykę Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. USA mają być w jego opinii, zainteresowane kulturową degeneracją Europy oraz napędzaniem kryzysu gospodarczego na kontynencie. Dalsza integracja z Unią, jako sposób na kryzys, oznaczałaby dla Węgier utratę niepodległości.

Według Vony, Rosja ma do odegrania ważną rolę w przeciwstawieniu się amerykanizacji kontynentu. Unijne obietnice były natomiast kłamstwem i zamiast dania większej wolności, Unia zniszczyła węgierskie fabryki, krajowy rynek, wykupiła majątek narodowy i zalała kraj swoimi zużytymi produktami. Przewodniczący Jobbiku stwierdził, że w tym roku Węgry będą miały do wyboru pozostanie w UE, przystąpienie do Unii Euroazjatyckiej albo postawienie na pełną niezależność. Przyszłością powinno być przede wszystkim zwrócenie się ku tradycyjnym wartościom i przezwyciężenie globalnego kapitalizmu.

Vona uznał wizytę w Rosji za przełom pokazujący, że Jobbik udanie szuka partnerów w swojej polityce zagranicznej.

Źródło: http://jobbik.hu/hireink/vona-gabor-lomonoszov-egyetemen-tartott-eloadast

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s