Inicjatywa Litwinów na rzecz jedności europejskich nacjonalistów

litwini-antyszowinizm

Autonomiczni Nacjonaliści z Litwy pojawili się na marszu z okazji Święta Pracy z antyszowinistycznym transparentem. Reklamują na nim swojego bloga http://coetus.wordpress.com którego celem jest nawiązanie współpracy między litewskimi i polskimi nacjonalistami. Jak na razie na blogu znajdziemy jego ideową deklarację.

Wszedłeś na stronę internetową, która  promuje mglisty, ale wspaniały sen o jedności. Sen o nowej erze europejskiego nacjonalizmu, opartego na  przyjaznych stosunkach  między europejskimi nacjonalistami i w walce z naszym, wspólnym wrogiem. Synowie i córki  Europy, mierzą się z globalizacją, antynarodową polityką, masową imigracją, są dręczeni przez straszne choroby wewnętrzne ich państw oraz  inne zagrożenia,. Historyczne krzywdy i stare konflikty, a także podsycana nienawiści między narodami, tylko przeszkadzają w prowadzeniu współpracy i dążeniu do wspólnego celu. 

Łacińskie słowo „Coetus” oznacza  „spotkanie” (bądź też unię – przyp. T.K.). Pomysł powstania tego serwisu  narodził się na Litwie, gdzie pamięć o historycznych  konfliktach z Polakami wciąż trwa. Patrioci z sąsiadujących  krajów nie współpracują ze sobą,  czasem dochodzi do otwartej nienawiści i konfliktów. Wielowiekowa wspólna historii i kultura została zapomniana, przyćmiona przez wypominanie strat terytorialnych i przyjęcie wrogich postaw. 

To nic nowego – podobne konflikty istnieją między patriotami w większości państw Europy. Ci sami Polacy kłócą się z Ukraińcami, Węgrzy trwają w  konflikcie ze Słowakami, Włosi ze Słoweńcami etc. Wszystkie narody mierzące się z niebezpieczeństwem wymarcia, codziennie są wciągane do globalistycznej gry, stają się świadkami transformacji społeczeństw. Niestety, większość z nich uważa, że ​​ważniejsze jest wrogie nastawienie do sąsiadów, którego często nie potrafią nawet wytłumaczyć. 

Celem tego portalu jest, aby polscy i litewscy nacjonaliści mogli dojść do porozumienia i pogodzić się. Strona zawiera informacje w języku angielskim, który oba narody mogą zrozumieć. Są to informacje dotyczące działań litewskich i polskich nacjonalistów, artykuły o możliwości współpracy, szukaniu jedności i problemach, które to utrudniają. Nie wykluczamy możliwości, że w przyszłości idea serwisu poszerzy się i dołączą patrioci z innych krajów. Jeśli chcesz zamieścić informację lub podzielić się refleksjami na temat projektu napisz do nas: coetuseurope@yahoo.com

Deklarację przetłumaczył Tomasz Kosiński.

Źródło: http://www.konserwatyzm.pl/artykul/10037/deklaracja-litewskich-autonomicznych-nacjonalistow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s