Wiec Frontu Narodowego w Święto Pracy

front-national-1maja-2013

Kilka tysięcy osób wzięło udział w pierwszomajowym wiecu Frontu Narodowego w Paryżu. Jego kulminacyjnym momentem było przemówienie przewodniczącej partii Marine Le Pen, która podkreślała, że we Francji rośnie bezrobocie, a ona i jej ugrupowanie są „promieniem nadziei”. W wydarzeniu uczestniczyli przede wszystkim młodzi ludzie.

Le Pen w swoim przemówieniu podkreślała, że Front Narodowy (Front National) stale się rozwija i zyskuje nowych członków oraz zwolenników, czego najlepszym dowodem jest ponad 6,4 miliona Francuzów, którzy oddali na nią głos w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich. Sukcesy FN nie były jednak głównym tematem wystąpienia przewodniczącej partii. Zwracała ona przede wszystkim uwagę na rosnące bezrobocie we Francji, nieracjonalną politykę władz i przekazywanie kompetencji kraju w ręce ośrodków w Brukseli, Berlinie i Frankfurcie nad Menem (siedziba Europejskiego Banku Centralnego). Choroba ta trapić ma oczywiście nie tylko Francję, ale także inne narody Europy.

Sukcesem FN jest również wprowadzenie do publicznej dyskusji takich spraw jak: problemy z imigrantami, zanik francuskiego komunitaryzmu, zagrożenia związane z neoliberalizmem, zagrożenia ze strony Brukseli i niemieckiego imperializmu, potrzeby przywrócenia granic zamiast swobodnego przepływu ludzi czy kwestie kryzysu francuskiej tożsamości.

Le Pen skrytykowała największe francuskie ugrupowania czyli Partię Socjalistyczną i centroprawicową Unię na rzecz Ruchu Ludowego, za ich uległość wobec Brukseli i przyjęcie Traktatu Lizbońskiego. Obie partie są zdaniem szefowej FN, zagrożeniem dla trzech podstawowych wartości Francji czyli równości, wolności i braterstwa.

Źródło: http://www.frontnational.com/videos/discours-du-1er-mai-2013/

MM

1 thought on “Wiec Frontu Narodowego w Święto Pracy

  1. Wolność, Równość, Braterstwo ? Przecież to hasła masoneri za czasów lewackiej rewolucji francuskiej !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s